11/22/2019 - جمعه 1 آذر 1398
جستجو

شرح

لزوم احداث مکانی جهت نگهداری و حفاظت از آثار شهدای 8 سال دفاع مقدس و تبیین مفاهیم ایثار و شهادت برای نسلهای حال و آینده همچنین گردآوری آثار و بقایای جنگی با یادمانها و یادبودهایی به صورت هنرهای تجسمی جهت انتقال فرهنگ ملی به نسلهای بعدی.

هدف

تکریم از مقام والای خانواده شهدا در حوزه شهرداری منطقه 18 تهران بالغ بر 1200 شهید سرافراز. این فرایند به صورت زیر در هنگام ورود خانواده معظم شهداء به موزه شهدای شهرداری منطقه 18 تهران طراحی شده است :
o عکس شهید آن خانواده شهید در بین 1200 عکس شهید که برروی قاب مشکی رنگ نصب شده است روشن شده و آن عکس دیده می شود
o نام بردن از نام شهید و نمایش وصیت نامه وی .

مشخصات

دارای 2 طبقه به همراه زیرزمین شامل فضاهای اداری، سالن همایش با ظرفیت 100 نفر با گالری و نمایشگاه و همچنین فضاهای خدماتی و تاسیساتی است.

مساحت زمین 2000 متر مربع
زیر بنای کل 1150 متر مربع
تعداد طبقات 3 طبقه
فضاهای پیش بینی شده 1- فضاهای اداری
2 - سالن همایش با ظرفیت 100 نفر
3 - گالری
4 - فضاهای خدماتی و تاسیساتی
تعریف پروژه

به خانواده معظم شهداء شهرداری منطقه 18 یک عدد کارت ویژه موزه شهداء به ابعاد کارت عابر بانک با چاپ دوروی رنگی و درج عکس و مشخصات شهید با برد 5 متر و بدون نیاز به تماس فیزیکی داده می شود . با همراه داشتن این کارت (داخل جیب ، کیف و ...) به محض ورود یک نفر از افراد خانواده شهداء به ورودی موزه شهداء موارد ذیل به صورت کاملاً اتوماتیک اتفاق می افتد:
- عکس(های) مربوط به شهید آن خانواده شهید که برروی صفحه مشکی برروی دیوار های سالن اجتماعات نصب شده است با استفاده از سیستم هوشمند ،روشن می شود. (Back light)
- در همان هنگام در لابی ورودی موزه شهداء از طریق سیستم هوشمند و به وسیله سیستم صوتی ، از بلند گوهای نصب شده در لابی موزه شهداء ، صوت خوش آمد گویی با نام خانواده شهید از بلند گو پخش می شود.
به عنوان مثال: مقدم خانواده معظم شهید اکبر معلم را به موزه شهداء شهرداری منطقه 18 خوش آمد می گوییم
- در همان هنگام وصیت نامه شهید نیز در برروی LCD داخل گالری موزه شهداء نمایش داده می شود.
در صورت ورود چند خانواده شهید با یکدیگر به موزه شهداء ، به ترتیب ورود خانواده ها ، عکس انها روشن شده و از بلند گو خوش آمد گویی پخش می شود.
- عکس شهداء پس از گذشت 10 دقیقه از ورود خانواده شهداء به موزه شهداء، به صورت 50% روشنایی (Back light) خواهد شد.

آدرس

نشانی: خیابان دانش آموز - خیابان گلی