12/13/2018 - پنجشنبه 22 آذر 1397
جستجو

برقراري ارتباط مستمر و پويا با شهروندان در جهت كاهش بار مشكلات ترافيكي و افزايش آگاهي هاي عمومي بسيار مؤثر بوده و مي‌تواند از بروز ناهنجاري و قانون شكني‌هاجلوگيري كند و از طرف ديگر براي مسئولان نيز دستاوردهاي مؤثري در جهت استفاده از ايده‌هايشهروندان را بهمراه خواهد داشت. ازآنجائيكه در جوامع پيشرفته 3 ركن اصلي آموزش، اجراي قوانين و ايجاد ساختار و بستر مناسب از مطلوب ترين ساختارهاي ترافيكي در اختيار مديريت شهر قرار دارد بنابراين راه حل‌هاي ارائه شده در زمينه آموزش و ارتقاي فرهنگ ترافيك شهروندان از روشها و شيوه‌هاي گوناگون مي‌تواند ما رادر مسير دستيابي به اهداف مورد نظر ياري كند. همچنين آموزش و ارتقاء سطح فرهنگ ترافيك نيازمند يك برنامه مستمر و بلند مدت مي‌باشد لذا برنامه‌ريزي‌هاي پايه‌اي و ماندگار قادر خواهد بود تحقق بخش اهداف مورد نظرباشد. لذا ضمن تأكيد بر اهميت آموزش و ارتقاء سطح فرهنگ ترافيك لازم است به اين نكته نيز اشاره شود كه اين امر موجب مي گردد كه عامة مردم همواره قدردان اهل علم بوده و حتي بطور غريزي و فطري آنان را ارج مي‌گذارند و براي تحصيل آگاهي و افزايش اطلاعات عمومي ومشاركت فعال در اين زمينه ارزش و منزلت خاصي قائل خواهند بود. ازآنجائيكه استفاده از ايده‌هاي شهروندان براي اداره بهتر شهر به ويژه تردد شهروندان حائز اهميت است و بنا به نقطه نظرات مديران جامعه اين ايده‌ها مي‌بايست دركنارنقطه نظرات متخصصان و ذي نفعان در مديريت شهر مورد توجه قرار گيرد لذا ايجاد اين پرتال مي‌تواند در كنار ساير سامانه‌ها نقش مفيدي را در اين زمينه بعهده گيرد.

بر اساس آخرین اعلام مسوولان 32 درصد عابران پیاده قربانی تصادفات رانندگی را کودکان تشکیل می دهند و همین آمار لزوم شناخت رفتار ترافیکی این گروه از افراد جامعه را برای رانندگان گوشزد می کند ........
کودکان و کهنسالان بیش از سایر گروه های سنی در معرض خطرات ناشی از تصادف های ترافیکی قرار دارند !!!!!!

پیوند ها

آدرس

بزرگراه آیت اله سعیدی، چهارراه یافت آباد، بلوار معلم، خیابان شهید آقائی شمالی، خیابان شهدای دانش آموز، خیابان یاسر، جنوب غرب پارک قائم
تلفن تماس جهت هماهنگی با برنامه های آموزش: 66230021
تلفن تماس جهت اعلام پیشنهادات و شکایات: 66298019
سامانه پیامک: 3000421809

شرح

در راستای گسترش و ارتقاء فرهنگ و آموزش ترافیک به ویژه در بین کودکان و نوجوانان منطقه 18 و حوزه جنوب تهران، این منطقه در سال 1383 در زمینی به مساحت 17000 متر مربع واقع در خیابان یاسر ، جنوب غرب پارک قائم (عج) اقدام به ساخت شهرک آموزش ترافیک با صرف هزینه ای بالغ بر 25.000.000.000 ریال نمود و در آبان ماه سال 1387 به بهره برداری رسید که روزانه در 2 شیفت صبح و بعد از ظهر تعداد 200 دانش آموز به صورت رایگان از امکانات آموزشی آن استفاده می نمایند.
این مجموعه با توجه به واقع شدن در بافت مرکزی منطقه و دور بودن از معابر شریانی و نزدیکی به مراکز آموزشی و وجود دسترسیهای مناسب و همجواری با فضای تفریحی پارک قائم (عج) دارای موقعیت مکانی مناسب نیز می باشد.
شایان ذکر است که این شهرک دارای یک ساختمان اداری آموزشی با مساحت 2450 متر مربع شامل:
· آمفی تئاتر با ظرفیت 200 نفر
· کلاسهای آموزشی نظری
· کارگاههای آموزشی عملی
· یک طبقه اداری

اهداف شهرک آموزش ترافیک

* ارتقای فرهنگ عبور و مرور در بین اقشار مختلف جامعه .
* افزایش مهارت های شهرنشینی کودکان و نوجوانان .
* ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی کودکان و نوجوانان .
* بروز خلاقیت، کشف و بکارگیری استعدادها .
* ارتقای سطح ایمنی دانش آموزان از منزل تا مدرسه .
* سنجش بازخورد فکری آموزش دیدگان.