01/18/2019 - جمعه 28 دي 1397
جستجو

1396/11/24 آمار بازدید : 106 print
شهردار ناحیه 4 منطقه 18 تهران بر لزوم داشتن اخلاص در همه‌ كارها تأکید و اين امر را راه تحقق فرهنگ جهاد و شهادت دانست .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، ایرج مرشدلو که به اتفاق فرمانده حوزه مقاومت بسیج منطقه و مدیر اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه همزمان با آغاز چهارمین دهه ازپیروزی انقلاب با خانواده های شهیدان مدافع حرم مهدي احمدي و یحیی خمسه در محلات شاد آباد و هفده شهریور دیدار کرده بود ، ضمن بیان مطلب فوق افزود : شهدا بر بستر معنویت حرکت و در کنار آن عقلانیت نیز در اوج خود قرار داشت ؛ در حین آنکه معنویت در وجود شهدا بود و جوهره آنها الهی بود ، اما در کنار آن عقل و تدبیر نیز وجود داشت و پس از آن بر صبر و توکل تأکید می کردند.

وی همچنین با اشاره به این نکته که نخستین وظیفه ما حفظ و پیشبرد انقلاب اسلامی است ، افزود : حضرت امام (ره) گفتند تداوم و حفظ این انقلاب از اهم واجبات شرعی است. شهدا هم برای حفظ و پیروزی و تداوم این انقلاب تلاش کردند و ما امروز باید توجه کنیم که چه آفتی ممکن است در جامعه به وجود آید که خدای ناکرده نتوانیم راه امام (ره) و شهدا را ادامه و دچار مشکل شویم.

مرشدلو با بیان اینکه شهدا درک درست و واقعی از اسلام داشتند ، تصریح کرد : شهید کسی است که اسلام را آنچنان که اهل بیت (ع) و فقها به ما آموختند ، درک کند

برپایه این گزارش ، والدین شهدای مدافع حرم مهدي احمدي و یحیی خمسه نیز با تقدیر از این اقدام ارزشمند مدیران شهری منطقه ، به بیان بخشی از خاطرات و فرازهائی از وصیتنامه فرزندان خویش پرداختند.

گفتنی است :مشارکت در امر اجرای ویژه برنامه اهتزاز پرچم توسط فجر آفرینان فاطمی در ساختمانهای موزه شهدا ، محوطه ناحیه ، اعزام مدیران ناحیه به مراسم اهتزار پرچم ایران در باغ موزه دفاع مقدس ، برنامه مشترک تجلیل کودکان محله شاد آباد و مدیران معاونت اجتماعی منطقه از مادر شهید مدافع حرم مهدی احمدی و ویژه برنامه فجر انقلاب در مسجد صاحب الزمان (عج) محله هفده شهریور از دیگر اقدامات مشترک اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه در ایام ا... دهه فجر انقلاب می باشد.

 

مقالات مرتبط
loading
  نظرات