01/18/2019 - جمعه 28 دي 1397
جستجو

1396/11/24 آمار بازدید : 57 print

 در آغاز بارش نزولات آسمانی در پایتخت ، نشست اضطراری ستاد برف روبی شهرداری منطقه 18 تشکیل و تدابیر لازم برای فعالیت و خدمات مطلوبتر به شهروندان در این ایام ابلاغ شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، دراین نشست اضطراری که به ریاست مهندس سید محمدفیاض شهردار و باحضور معاون خدمات شهری و محیط زیست، شهرداران نواحی و مدیران دوائر اجرائی منطقه برگزار شده بود ، موضوعاتی نظیر تشکیل نشست اضطراری با پیمانکاران خدمات شهری و مسیلهای نواحی به جهت انجام برنامه ریزی برای تجهیز عوامل تحت پوشش ، لایروبی مستمر انهار و مسیلها برای پیشگیری از بروز آبگرفتگی ، توزیع مخازن 120 لیتری چرخدار برای بهبود در امر جمع آوری زباله ها و ضایعات در معابر کم عرض ، رفع نقاط آبگیر ، استقرار چترهای ایستاده و جانمائی کیسه های شن در این نقاط ، راه اندازی موتور پمپ ها برای مواقع لزوم ، مشارکت ستاد پیشگیری و مدیریت بحران در زمان بروز آبگرفتگی ، کنترل مستمر چاه های جذبی ، حوضچه ها و سیفونهای سطح منطقه ، تلاش در جهت رفع معضلات عمرانی محور بزرگراه آزادگان و بازبینی ادوات و ماشین آلات برف روبی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شهردار منطقه در حاشیه این نشست طی سخنانی با اشاره به آغاز بارشهای نزولات آسمانی اظهار داشت : بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی ، هم اکنون شاهد ورود این جبهه از بارش نزولات هستیم و بحمدا... با تدابیر اندیشیده شده ، با معضل حادی مواجه نخواهیم بود.

وی افزود : با دعای خیر مردم عزیزمان و حضور فعال شما خدمتگزاران صدیق در شهرداری و بکارگیری تمامی امکانات ، ماشین آلات و نیروی انسانی موجود ، حلاوت و شیرینی بارش نزولات آسمانی به کام شهروندان تلخ نمی شود.

شهردار منطقه 18 تأکید کرد : همانگونه که تجهیزات مورد نیاز از مدتها قبل بویژه پیش از آغاز بارشهای اخیر در پایتخت آماده و ایستگاه های برف روبی نیز در سطح نواحی منطقه دایر شده اند ، همین روند باید ادامه تا در صورت استمرار بارش نزولات آسمانی ، مشکل خاصی در تردد شهروندان ایجاد نشود و تا پایان این بارش ، بایستی فعالیتها مستمر باشد.

صمدیان معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در گزارشی ، وضعیت کلی از تعداد ادوات و ماشین آلات سبک و سنگین در اختیار را برای فعالیت در زمان بارش نزولات آسمانی ، بروز آبگرفتگی احتمالی و همچنین لغزندگی معابر به استماع شهردار و دیگر حاضرین در نشست رسانید و در ادامه پیرامون معضلات موجود در امر خدمت رسانی مطلوبتر به شهروندان سخنانی را ایراد کرد.

گفتنی است : شهرداری منطقه 18برای خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان در زمان بارش نزولات آسمانی ، علاوه بر تجهیز ادوات و ماشین آلات مکانیزه ، تعداد 30 چتر ایستاده ، یک هزار کیشه شن کنفی ، 15 موتور پمپ را در مجاورت نقاط آبگیر به همراه تعداد 55 کارگر ثابت و اکیپهای اجرائی فعال در ستاد های برف روبی را آماده سازی کرده است.

 

مقالات مرتبط
loading
  نظرات