12/13/2018 - پنجشنبه 22 آذر 1397
جستجو

1396/12/22 آمار بازدید : 68 print

نشست کارگروه تخصصی مقابله با حوادث غیر مترقبه مراسم سنتی سه شنبه آخر سال در شهرداری منطقه 18 تهران تشکیل و تمهیدات لازم در این رابطه اندیشیده شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، در این نشست تخصصی که با حضور مهندس سید محمد فیاض شهردار ، مدیران شهری منطقه و تعدادی از مسئولین و نمایندگان نهادهای برون سازمانی نظیر اورژانس ، جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی ، مراکز درمانی ، انتظامی ، گروه های دوام و... برگزار شد ، کلیاتی از دستور العمل ابلاغی ستاد پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برای حاضرین تشریح و در ادامه محورهای اقدامات و برنامه های هریک از اعضای نشست مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

مهندس فیاض شهردار منطقه طی سخنانی در این نشست با اشاره به حوادثی که بر اثر بی احتیاطی شهروندان به هنگام تفریح و پاسداشت مراسم سنتی سه شنبه آخر سال بوقوع و متعاقب آن خسارات جانی و مالی به بار می آید ، یاد آور شد : متأسفانه همه ساله و در ایام پایانی سال ، شاهد وارد آمدن خسارت به اموال عمومی هستیم و عده ای برای شادی و تفریح اقدام به آتش زدن مخازن زباله و درختان حاشیه معابر می نمایند که این امر علاوه بر تضییع حقوق دیگر شهروندان ، زمینه ساز بروز حوادث و همچنین صدمات جانی نیز می شود و ضروری است که اعضای این کارگروه با ترویج راهکارهای شناخت خطرات ناشی از این اقدامات و فرهنگ سازی بیشتر برای توجه به ایمنی میان شهروندان ، حجم این قبیل حوادث و یا خسارات را کاهش دهند.

وی ادامه داد : ستاد پیشگیری و مدیریت بحران منطقه بعنوان مرکز فرماندهی در مواقع بروز بحران و حوادث غیر مترقبه ، آماده همه گونه همکاری با نهادهای ذیربط بلحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بوده و گروه های دوام در محلات نیز می توانند بعنوان بازوان اجرائی مدیریت شهری را در این بخش یاری نمایند.

همچنین قائم مقام شهردار ، دبیر و جانشین شهردار در ستاد پیشگیری و مدیریت بحران و هریک از مسئولین و نمایندگان نهادهای برون سازمانی نظیر اورژانس ، جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی ، مراکز درمانی ، انتظامی ، گروه های دوام نیز به تناسب موضوعات مطروحه در نشست به ایراد سخنرانی پرداختند.

مقالات مرتبط
loading
  نظرات