12/13/2018 - پنجشنبه 22 آذر 1397
جستجو

1397/1/26 آمار بازدید : 163 print

شهردار منطقه 18 تهران گفت : کار و فعالیت در شهرداری بویژه در دو حوزه اجتماعی و خدمات شهری تعطیل پذیر نیست و بیشترین مطالبات شهروندان از مدیریت شهری را به خود اختصاص داده است.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18، مهندس سید محمد فیاض در آئین تکریم مصطفی خلیل زاده معاون پیشین اجتماعی و فرهنگی و معارفه مصطفی حسنی بعنوان معاون جدید این حوزه ضمن بیان مطلب فوق افزود : تدابیر و رویکردهای سالجاری مدیریت شهری منطقه طی بخشنامه ای 15بندی به نواحی هفتگانه ابلاغ تا در محلات هجده گانه ، شهرکها و روستاهای بخش حریم منطقه وارد فاز اجرا شود و دو رویکرد مهم در این بخشنامه یعنی افزايش مشاركت اجتماعي شهروندان و استفاده بهينه و صحيح از ظرفيت موجود در سراي محلات و ديدار با خانواده معظم ايثارگران ، شهدا ، آزادگان و جانبازان بطور مستقیم و یا غیر مستقیم به حوزه اجتماعی مربوط بوده که انتظار دارم به جدیت در جهت تحقق آن گام برداشته شود.

وی همچنین ادامه داد : ارتقاء وضعيت نگهداشت ، اتمام پروژه هاي نيمه تمام عمراني ، اجراي طرحهاي مهم تعريض معابر و عقب نشيني املاک ، افزايش ميزان سرمايه گذاري و تعريف بسته هاي جديد مشاركتي ، ارائه پيشنهادهاي لازم در خصوص اصلاح طرح تفضيلي ، تفكيک از مبدا پسماندهاي خشک و كاهش توليد پسماند، استفاده مناسب و بهينه از منابع موجود و مديريت در هزينه ها ، پيگيري اجرايي شدن طرح هاي ويژه ( بزرگراه شهيد بروجردي ، تاكا ، ساماندهي محله تقي آباد ،بلوار بهار ، استحصال خاک و نخاله ، ساماندهي بازار آهن و مجتمع هاي ايستگاهي و ....) ، افزايش سهم درآمدي منطقه علي الخصوص در منابع پايدار ، افزايش سهم حمل و نقل عمومي در سفرهاي درون شهري منطقه ، جمع آوري سد معبر و رفع مزاحمتهاي صنفي ، فيزيكي و ساختماني ، افزايش سرانه فضاي سبز و كاشت و نگهداري درختان به همراه تبليغات و مستند سازي از دیگر محورهای این بخشنامه ابلاغی است که مدیران و کارکنان معاونت اجتماعی برای اجرائی شدن آنها بایستی تدابیری را با دیگر حوزه ها ، دوائر و نواحی در نظر بگیرند.

بهبود در امر خدمات دهی بوستان نرگس به بانوان شهروند ، توسعه سرانه فضاهای اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی ، ارتقاء سطح عملکردی سراهای محلات و... از موضوعات مطروحه از سوی شهردار منطقه در این نشست بود.

برپایه این گزارش ، مصطفی خلیل زاده شبستری معاون پیشین اجتماعی و فرهنگی و مصطفی حسنی معاون جدید این حوزه طی سخنان جداگانه ای به ایراد توضیحاتی در خصوص عملکرد این حوزه و همچنین نقش سازنده آن در پیشبرد اهداف عالیه شهرداری تهران بعنوان یک نهاد اجتماعی و فرهنگی پرداختند.

گفتنی است : در پایان این نشست ، مهندس سید محمد فیاض شهردار منطقه ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند خلیل زاده شبستری معاون پیشین اجتماعی و فرهنگی ، حکم انتصاب حسنی را به سمت معاون جدید این حوزه تنفیذ کرد.

 

مقالات مرتبط
loading
  نظرات