01/18/2019 - جمعه 28 دي 1397
جستجو

1397/3/22 آمار بازدید : 84 print

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 18تهران گفت:باهدف كاهش در امر مصرف سموم شيميايي و همچنین حفظ محيط زيست ، طرح مديريت كنترل تلفيقي آفات گياهان آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18، امیر حسین عساری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام خبر فوق افزود : در پی افزايش دماي هوا و همچنین شيوع بيماريهاي گياهي ، طرح هاي ويژه اي با رويكرد زيست محيطي به منظور حفظ فضاي سبز شهري آغاز و مدیریت شهری منطقه بعنوان یکی از مناطق برخوردار در سرانه فضای سبز از آن بهره برداری می نماید.

وی در ادامه با اشاره به اينكه مديريت شهري با جايگزين نمودن مبارزه بيولوژيكي و مكانيكي بجاي سموم شيميايي، مي تواند تأثير چشمگيري در حفظ توسعه پايدار و اكوسيستم شهري داشته باشد، اظهار داشت : هدف از كنترل بيولوژيك، ريشه كن كردن آفات مخرب فضاي سبز نمي باشد ، بلكه هدف كاهش جمعيت آنها به حدي است كه كمترين خسارت را به فضاي سبز و محيط زيست وارد و با توجه به اين مهم كه آشنايي متخصصان و ناظران فضاي سبز با مراحل مختلف رشد و شناسايي مرحله اي آفات، گامي مهم جهت شروع كنترل بيولوژيكي و تلفيقي خواهد بود ، اين معاونت اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي " آشنايي با روش هاي مبارزه بيولوژيك " ويژه ناظران فضاي سبز کرده است.

عساری تأکیدکرد:با توجه به اينكه تمامي فعاليت هاي اجرايي در شهرداري داراي پايه و اساس زيست محيطي بوده ، اميد است با تعامل بيشتر تمامي حوزه ها و دوائر ، گامهاي پايداري در ساخت و نگهداشت شهري سبز برداشته شود.

این مقام مسئول همچنین در بخش دیگری از سخنان خویش به عملیات جمع آوری سگهای ولگرد بروش زنده گیری در سطح محلات و شهرکهای بخش حریم و همچنین ترویج شعار حذف آلودگي با پلاستيک در میادین میوه و تره بار منطقه بعنوان اقدامات دوائر ساماندهی و محیط زیست این حوزه نام برد که در راستای حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان به اجرا گذاشته شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه به اجرای طرح تشویق کارکنان به امر تفکیک پسماند خشک در محل کار و منازل اشاره که در راستای تحقق تدابیر مدیریت منطقه و بهره مندی فعالین طرح از تسهیلات اداری و حقوقی در حال اجرا شدن می باشد.

loading
  نظرات