12/10/2018 - دوشنبه 19 آذر 1397
جستجو

1397/3/22 آمار بازدید : 111 print

نشست ارزیابی وضعیت اجرای طرح 7 /9 کیلومتری موسوم به نیلوفری در اراضی فوقانی خط آهن تونلی تهران – تبریز باحضور شهردار و مدیران شهری منطقه 18 تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18، در جریان این نشست ، گزارش مبسوطی از روند اجرای این طرح 7 /9 کیلومتری که حدود 6 هزار متر از آن در این بخش از پایتخت واقع شده به استماع مهندس سید محمد فیاض شهردار منطقه و دیگر مدیران حاضر رسانیده و وضعیت اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه مهم شهری نیز مورد بررسی قرار گرفت.

شهردار منطقه طی سخنانی در این نشست اجرای این طرح بزرگ را زمینه ساز رفع بسیاری از معضلات شهروندان محلات تولید دارو ، حسینی فردوس و 17 شهریور دانست و تأکید کرد : گرچه مشکلاتی در مسیر اجرای این طرح قرار گرفته ، اما لازم است نقشه های تهیه شده پیاده سازی و بر اساس نیازهای شهری این موضوع بررسی دقیق تر شده تا امکان اجرای آن صورت و این مستلزم مطالعات دقیق و واگذاری این اراضی از سوی راه آهن جمهوری اسلامی به شهرداری تهران است.

وی همچنین اجرای این پروژه عظیم را زمینه ساز عمران و آبادانی محلات و همچنین تأمین سرانه های مورد نیاز شهروندان دانست و گفت : از مجموع طول مسیر 9700متری خط آهن تونلی تهران – تبریز ، حدود 6 هزار متر از آن در این منطقه واقع شده که امید است بتوانیم ضمن تخصیص اعتبارات مورد نیاز نسبت به اجرای این طرح اقدام نمائیم.

به گفته فیاض ، این طرح ملی و عظیم نیازمند تعامل دوسویه مسئولین شهری در مناطق 17 و 18 و شرکت رجا بوده و اگر این دو نهاد مکمل یکدیگر در مراحل مختلف نباشند،مطالبات و سرانه های مورد نیاز شهروندان تأمین نشده و زندگی روزمره آنها به مخاطره خواهد افتاد.

برپایه این گزارش ، هر یک از مدیران منطقه حاضر در نشست نیز به تناسب موضوعات مطروحه سخنانی را ایراد کردند.

loading
  نظرات