11/22/2019 - جمعه 1 آذر 1398
جستجو

1397/5/7 آمار بازدید : 136 print

شهردار منطقه 18 تهران گفت : مشارکت با بخش خصوصی و سرمایه گذاران آنها در پروژه های عمومی ، بعنوان ابزاری کار آمد برای تأمین زیرساختهای شهر بوده و این منطقه همواره از آن استقبال می کند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، مهندس سید محمد فیاض در حاشیه بازدید از روند احداث طرحها و پروژه های مشارکتی در این منطقه که با همراهی سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران و معاونین وی به انجام رسید ، ضمن بیان مطلب فوق افزود : بلاتکلیفی و نیمه تمام ماندن برخی از پروژه های مشارکتی در منطقه ، موجب می شود تا سرمایه گذاران برای همکاری با شهرداری دچار تردید و در نهایت منجر به فرار آنها برای مشارکت خواهد شد ، فلذا لازم است ضمن ارائه تسهیلات لازم ، تنگناهای موجود در روند اجرای این طرحها برطرف تا انگیزه سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی در جنوبغرب تهران فراهم شود.

به گفته این مقام مسئول ، وعده ای که مدیریت شهری در خصوص تکمیل هر پروژه ای به شهروندان می دهد ، باید در موعد مقرر به انجام برسد ، اما امکان دارد بدلیل کمبود اعتبارات ، تحقق آن به تأخیر بیافتد که این موضوع بایستی اطلاع رسانی مناسب شود.

وی در ادامه دفاع از حقوق مدیریت شهری که همانا توجه به حقوق شهروندان است را بعنوان یکی از رویکردهای مهم در این بخش نام برد و اظهار داشت : با توجه به ارزش املاک در منطقه که نسبت به سایر مناطق پائین تر است ، باید زمینه جذب سرمایه گذار بویژه برای سرمایه گذاری در اراضی بلا استفاده فراهم شود ، زیرا وجود این اراضی ، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد و این موضوع باید مورد توجه مدیران حوزه شهرسازی و اداره سرمایه گذاری منطقه باشد.

فیاض خاطر نشان ساخت : احداث پارکینگهای طبقاتی باید در اولویت برنامه های شهرداری قرار گیرد ، زیرا با احداث این اماکن ، ضمن ایجاد رونق اقتصادی در منطقه ، موجبات آرامش خاطر در بدست آوردن محل پارک خودرو برای مردم نیز فراهم می شود ، زیرا این منطقه با معضلات ریزدانگی و باریک بودن کوچه ها و معابر مواجه بوده و شهروندان همواره دغدغه پارک خودروهای خود را دارند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خویش از آغاز فاز مطالعاتی تعداد 12 پروژه مشارکتی در این بخش از پایتخت خبر داد که قرار است با سرمایه گذاری مشترک بخش خصوصی و مدیریت شهری در قالب مجتمع های تجاری ، اداری ، پارکینگ طبقاتی و مجموعه های تفریحی و.... احداث شود.

برگزاری نشستهای هم اندیشی با شهرداران نواحی برای جذب سرمایه گذار ، افزایش دامنه تعاملات مشترک کاری میان حوزه معاونت شهرسازی و اداره سرمایه گذاری ، تعیین نماینده معاونت شهرسازی به جهت پیگیری امورات مرتبط با سرمایه گذاران در منطقه و همچنین تدوین بانک اطلاعاتی از فرصتهای سرمایه گذاری برای مشارکت بخش خصوصی از دیگر موارد مورد تأکید شهردار منطقه بود.

همچنین مهندس نیازی سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران طی سخنان کوتاهی ضمن اشاره به این موضوع که رویکرد جدید مدیریت شهری تهران بر مبنای مشارکت شهروندان و افزایش سهم مدیریتی و اقتصادی بخش خصوصی در ایجاد ، توسعه و نگهداشت و بهره برداری زیر ساختها و فضاهای شهری پایه ریزی شده ، رویکرد خلاقانه در تعریف پروژه های مشارکتی ، شفافیت در ارائه اطلاعات و تسریع در فرآیندهای اداری انتخاب و عقد قرارداد با شرکای بخش خصوصی را از الزامات حرکت در این مسیر دانست .

گفتنی است : پروژه هائی نظیر پارکینگ طبقاتی قائم ، مجتمع تجاری و اداری بهار ، بهرامی ، مدائن ، معلم ، الکترود اطلس و شهربازی قائم از جمله طرحهای مشارکتی در دست اجرا و چندین طرح BOT ، BOLT و مشارکت مدنی توسط اداره سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری منطقه در دست مطالعه می باشد.

loading
  نظرات