11/22/2019 - جمعه 1 آذر 1398
جستجو

1397/8/14 آمار بازدید : 104 print

نشست اخیر کمیته مدیریت پسماند شهرداری منطقه 18 تهران با هدف اجرائی شدن قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و تحقق شعار شهر زیست پذیر با شهروندانی مشارکت پذیر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، در جریان این نشست هریک از شهرداران نواحی هفتگانه گزارش مبسوطی از روند اقدامات صورت گرفته در سطح محلات هجده گانه و شهرکهای بخش حریم پرداختند.

این گزارش حاکی است ، ارائه آمار مستند تفکیک از مبداء و میزان تغییرات در تناژ پسماندهای تر ، بررسی امکان راه اندازی پنل پیامکی تحت وب بر اساس بانک اطلاعاتی موجود ، آمادگی لازم برای راه اندازی غرف جدید ، اقدامات صورت گرفته در خصوص اجرای قانون مدیریت پسماند مصوب مجلس شورای اسلامی و نحوه همکاری و تعامل با معاونتهای اجرائی از جمله موضوعات مطروحه در گزارش شهرداران نواحی می باشد.

همچنین مهندس سید محمد فیاض شهردار منطقه که اداره این نشست را عهده دار بود طی سخنانی خواستار بهره گیری از ظرفیتها و پتانسیل موجود در مراکز آموزشی برای مشارکت پذیری شهروندان در امر تفکیک پسماند از مبداء شد.

وی در ادامه سخنان خویش ازمعاونین خدمات شهری و اجتماعی منطقه خواست تا با برنامه ریزی دقیق تر زمینه تحقق شعار شهردار تهران مبتنی بر ساخت شهری زیست پذیر با شهروندانی مشارکت پذیر را فراهم نمایند.

برپایه این گزارش ، نظارت بیشتر بر عملکرد غرف بازیافت ، اجرای طرحهای ملودی و پیک بازیافت با دوچرخه همراه با ضرورت استفاده از GPS خودروهای ملودی برای تعیین مسیر حرکت در معابر و بهبود در امر خدمات دهی به شهروندان از دیگر موضوعات مورد تأکید و توجه شهردار منطقه در این نشست بود.

مقالات مرتبط
loading
  نظرات