11/22/2019 - جمعه 1 آذر 1398
جستجو

1397/9/17 آمار بازدید : 140 print

همایش روز جهانی معلولین در راستای تکریم منزلت اجتماعی این افرادوتجلیل از فعالین عرصه های مختلف با حضور سید محمد فیاض شهردار و مسئولین ادارات و نهادهای منطقه 18تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18، در جریان این همایش که در سالن اجتماعات پردیس فرهنگی ، هنری و ورزشی شهید مختار سلیمانی برگزار شد ، سید محمد فیاض شهردار منطقه طی سخنانی به نقش مهم افراد معلول کار آفرین در الگو سازی برای قشر جوان و جویای کار اشاره کرد که با وجود نقص عضو توانسته اند بسیاری از ناممکن ها را امکان پذیر نمایند.

وی ادامه داد : به شخصه اعتقاد دارم که وجود نقص عضو در بدن ، نمی تواند موجبات انزوای افراد معلول جسمی و حرکتی را فراهم آورد و این عزیزان با همتی والا و تلاشی خستگی ناپذیر الگوئی برای دیگران به شمار می روند که چطور فعل خواستن را برای رسیدن به هدفشان صرف می نمایند.

به گفته این مقام مسئول ، در واقع می توان گفت که معلوليت ، نوعی محدوديت نيست و نوع و مسير زندگی افراد معلول بستگی به نوع تفكر و انديشه آنها دارد و با تفكری مثبت ، مي توان همواره مسير تعالی و پيشرفت را طی کرد.

فیاض تأکید کرد : بعنوان مسئول مستقیم اداره امور شهر در منطقه 18 تهران همواره از توسعه فضاها و مراکز توانبخشی و اشتغال زائی برای معلولین حمایت کرده و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در اختیار مدیریت شهری را به این اولویت اختصاص داده ام ، چراکه ایمان راسخ دارم افرادیکه دراین وادی برای خدمت به جامعه معلولین حضور و مشارکتی فعالانه دارند ، باید عاشق و دلداده باشند و کمک و یاری رسانی به این قبیل مؤسسات همچون مجتمع نیکوکاری رعدالغدیر ، وظیفه انسانی و اداری همه است و بحمدا...مدیریت شهری منطقه تا کنون اقدامات قابل توجهی را به انجام رسانیده و به شخصه باید شکر گزار درگاه الهی بابت افتخار خدمت به افراد معلول جسمانی وحرکتی باشم.

این مقام مسئول همچنین با بیان این نکته که این منطقه بلحاظ وسعت ، دومین منطقه بزرگ پایتخت و با دارا بودن سرانه فضای سبزی بالغ بر 17 متر به ازاء هر شهروند از جمله مناطق برخوردار تلقی شده ، اظهار داشت : مدیریت شهری در همین راستا مبادی ورودی و خروجی تمامی بوستانها و مراکز تفرجگاهی را برای بهره مندی یکسان افراد معلول جسمی و حرکتی با دیگر شهروندان بهسازی و مناسب سازی کرده و همین شرایط در معابر و شریانهای ارتباطی نیز به اجرا شده است .

برپایه این گزارش ، اجرای ویژه برنامه های متنوع فرهنگی و هنری توسط معلولین جسمی و حرکتی به همراه تجلیل از معلولین نخبه از دیگر بخشهای این همایش بزرگ بود که با مشارکت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه و مؤسسه نیکوکاری رعدالغدیر برگزار شد.

مقالات مرتبط
loading
  نظرات