11/22/2019 - جمعه 1 آذر 1398
جستجو

1398/8/14 آمار بازدید : 148 print

شورای پژوهش و نوآوری شهرداری منطقه 18 تهران با هدف ارتقاء سطح کمی و کیفی انواع فعالیتهای شهری و همچنین هوشمند سازی محلات برای نخستین بار تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، در جریان این نشست که محمد حسین بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران میهمان ویژه برگزاری آن بود ، فیاض شهردار منطقه طی سخنانی با تأکید بر لزوم توسعه و گسترش پژوهش و نوآوری در امورات جاری اظهار داشت : فعالیت پژوهشی و داشتن نوآوری صرفا" تهیه کارهای کتابخانه ای نیست و کیفی سازی فعالیتهای روزمره ، می تواند به نوعی تحقق این دستآورد در مدیریت شهری محسوب گردد.

وی در ادامه با بیان این موضوع که پیشنهاد توسعه و گسترش خط سه مترو از ایستگاه آزادگان به سمت شمال و داخل منطقه ، علاوه بر داشتن صرفه اقتصادی در هزینه های احداث خطوط مترو به میزان یک سوم حال حاضر و بهره مندی جمعیت کثیری از شهروندان از حمل و نقل عمومی تأکید کرد : با نگاه نوآورانه می توان از سرمایه های شهری به نحو مؤثرتری استفاده کرد.

این مقام مسئول همچنین ضمن تقدیر از رویکرد مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ایجاد و گسترش شوراهای پژوهش و نوآوری مناطق ، این امر را گامی بلند در جهت کیفی سازی فعالیتهای شهرداری ، صرفه جویی، افزایش سرمایه اجتماعی شهرداری و رضایتمندی شهروندان تهرانی دانست.

برپایه این گزارش ، بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران نیز با اشاره به اهمیت تغییر نگاه مدیران شهرداری تهران به امر پژوهش به دلیل الزامات روز مدیریت شهر تهران ، خاطر نشان ساخت : از جمله اهداف ایجاد و توسعه شوراهای پژوهش و نوآوری مناطق در ذیل کمیته پژوهشی امور مناطق شهردای تهران ، شناخت دقیق مشکلات و تدوین راه حل های علمی، استفاده از پتانسیل نیروهای تحصیلکرده و مجرب شهردای تهارن در شناسایی و حل مشکلات، بازنگری در روش ها و رویه های موجود برای اداره شهر ، هوشمند سازی می باشد. 

گفتنی است : در پایان این نشست نیز احکام اعضای شورای پژوهش و نوآوری منطقه توسط رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و شهردار منطقه به آنها تنفیذ گردید.loading
  نظرات